Güzel Dudaklara Sahip Olmak İçin Öneriler

Cildimize bakmak için en pahalısından en doğalına bir oldukça ürün araştırıyoruz. Yumuşak olması ve temiz görünmesi için ise ayna karşısında saatlerimizi harcıyoruz. Ancak söz mevzusu dudaklarımız olunca bu kadar kırılgan olduğumuz hiç de söylenemez. Oysa dudaklarımız da cildimizin bir parçasıdır ve ne kadar iyi davranırsak o aşama güzel görünür. İşte dudak bakımında dikkat etmemiz gereken noktalar…

guzel-dudaklara-sahip-olmak-icin-oberiler

Çatlayan dudakları ciddiye alın

Dudaklarınız çatlamış olduğunda onlara bakmak yerine dişlerinizle derilerini mi soyuyorsunuz? Yapmayın bu çok zararlı. Tam tersine bu dudaklarınızın size verdiği bir ihtar olabilir. Ya vücudunuz ciddi anlamda susuz kalmıştır yahut rüzgârlı yada aşırı sıcak bir ortama maruz kalmışsınızdır. Bu nedenle bu gibi uygun olmayan hava şartlarından kendinizi korumalı ve bol bolca su içmelisiniz. Su dengesi dudak nemini korumuş olan bir numaralı etkendir.

guzel-dudaklara-sahip-olmak

Nemlendiricisiz çıkmayın

Dudaklarınızın çatlama riskine karşılık yanınızda devamlı bir nemlendirici bulundurun. Hatta rujunuzu sürmeden önce bile dudak nemlendiricinizi sürüp, dudaklarınız yumuşadığında ruju uygulayın. Bir çatlak kreminiz olmasa bile zeytinyağı veya vazelin şeklinde yumuşatıcı malzemelerle de dilediğiniz korumayı sağlayabilirsiniz.
Ölü derilerden kurtulun

Dudaklarınızın kuruduğunu ve pul pul dökülmeye başladığını hissediyorsanız dişlerinizle bu derileri koparıp yaralar oluşmasına izin vermeyin. Bu dudak sağlığınız için son derece risklidir. Bunun yerine ölü hücrelerden kurtulmak için diş fırçasıyla dudaklarınıza hafifçeçe masaj yapın. Bu hareket ölü derileri temizleyecek ve daha güzel dudaklara haiz olmanızı sağlayacak.

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.