İrcforumlari Forumlarının Sitenize Zararları

Merhaba değerli okurlar bugün sizlere İRC aleminin vazgeçilmezi İRCforumları’nın zararlarından bahsedeceğiz. Herkes sunucu açtığında yada oper admin aradığı zaman ilk gideceği yer İrcforumları forumu oluyor. Burada konu açarak arayış içine giriyorlar. Kimisi buluyor kimisi bulamıyor.

ircforumlari zararlari

İrcforumları Sitenize Zarar Verir

İrcforumları’nda İRC aleminde ne kadar pislik varsa oraya bakar. Oradan kontrol ederler durumları sanal alemin kurtları vardır o forumlarda dikkat etmenizde büyük fayda var. İyi olan yok mu tabi ki var ama sayı ile saysanız binlerce üyenin içinde 500’ü geçemezsiniz. Forumdan sitenize birilerini kazanmak için açtığınız konular sizlerin zararına olacaktır çünkü deyim yerindeyse sanalın kurtları oradadır ve sizinle dost gibi görünüp size zarar verebilirler. Sohbet Sitelerinde User Çalma konumuzda bu konudan daha önce bahsetmiştik ama forumları dahil etmemiştik. Bu konudaki belirttiğimiz lamer ve size zarar verecek kişiler Forumlarda bulunuyor. Bu yüzden fark ederseniz oraya konu yada konular açan sohbet siteleri çoktur. Tam tersi olarak oraya konu açmayan ve açmak istemeyen sohbet siteleri çok azdır. Bu yüzden kazançlı çıkarlar onlar daha çok.

Forumda Admin Bulmak Çok Zor

İrcforumları’nda oper admin arayışı yapan siteler admin bulurlar fakat zamanla olan userlerini de kaybedebilirler. Çünkü kendi sunucusu olan yada başka yerlerde adminlik yapan kişiler sitenize farklı nick ile girerek bir kaç kişi ile samimi olduktan sonra bir tatsız olay sonucunda yanındakileri de alıp götürme ihtimali oldukça yüksektir. Bu gibi olaylarla çok karşılaştığım için yeni sunucu açacak arkadaşların da dikkat etmesi konusunda uyarmak istedim. Bir kişinin 10 yerde admin olduğuna şahit olabilirsiniz. İRC Alemi artık kullanıcısı azaldığı için kullanıcılar kendilerini çoğaltıyor mu desek artık bilemedik. Sanalın şeyleri böyleleri arkadaşlar siz anlayın onu ben ağzıma almıyorum. İRC sunucunuza oper admin gerekmedikçe almayın. Yeni irc sunucu açıyorsanız zaten fazla userinizde yoksa 2 ay admin alımını durdurun ve izleyin geleni gideni. Oper admini dışarıdan değil de kendi içinizden seçin. Şimdilerde zaten adminlik o kadar zor değil bi zline atmayı yada shun atmayı bilsin yeterli admin olması için. Oper admin olmak bu kadar basitleşmişken basit insanları oper admin kadronuza dahil etmeyin.

Sağlıcakla kalın okuduğunuz için teşekkür ederim. catlakkorsan

Yazar: admin

1 thought on “İrcforumlari Forumlarının Sitenize Zararları

    antiergen

    (8 Ocak 2018 - 04:40)

    o zaman şöyle yapalım hocam öncelikle bir sunucu açmadan önce nelere hazırlık lı olmalıyız neler yapmalıyız nasıl bir tavır takınmalıyız veya ne gibi önlem almalıyız baştan sona yazarsan çok seviriz Kolay gelsin..

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.