Mobil Saldırılara Önlem Koruma Botu

Mobil Saldırılar sohbet sitelerinin baş belası haline gelmişken artık bu sıkıntılara dur diyecek bir koruma botunun zamanı gelmişti. Bununla birlikte bu ihtiyaca İRC Shell firmaları el atmaya başladı ve yeni bir bot geliştirdiler. Bu bot ile Sohbet kanallarınıza giren kullanıcıların Mobil sürümlerini sorgulayarak öğrenebileceksiniz. Artı olarak kötü kullanıcıları bu bot ile sunucudan uzaklaştırmak artık daha kolay hale geldi. Mobil Sohbetler ile teknoloji ilerledikçe Lamerlerde kendilerine yeni yöntem bulmaya çalışıyorlar. Bunun için mobil kısmından giriş yaparak zline atsanız bile ip değiştirip 2 dakika sonra tekrar sunucuya bağlanabiliyorlar. Tabii ki ip değiştirdiği için bu kullanıcıları çözmek çok zor oluyor lamerlerin yerine arada userleride atmanız sizlere zarar verecektir.

mobil sohbet koruma botu

Mobil Bot ile Sunucular Daha Güvenli

Mobil bot sayesinde sunucunuza saldırı yapan kişileri engellemek artık daha kolay olacak. Zline attınız geri geldi durumu artık ortadan kayboluyor tabii ki bu botun faydası büyük olmakla birlikte zararlarıda yokmu tabii ki var. Bu bot ile örneğin bir kötü amaçlı kullanıcıyı sunucudan uzaklaştırdınız diyelim. Bu kullanıcının telefon sürümü Android 5.1.1 Mozilla sürümü 537.0 diyelim örnek veriyorum. Bu kullanıcıyı sunucudan uzaklaştırdığımız zaman aynı sürümü kullanan diğer userlerinde sunucuya girmesini engellemiş olacaksınız. Botun bu yanını beğenmiyoruz ama faydası zararından daha ağır bastığı için kullanmanızda fayda oldukça büyük. Bu zararın önüne geçebiliriz tabi ki bunu takip etmeniz gerekiyor. Aynı mobil sürümü kullanan userler sunucuya girdiği zaman otomatikmen sunucudan uzaklaştırılacaktır. Sizde bunu takip edip o kullanıcıyı muaf listesine alırsanız kullanıcı artık ban yemeden sunucuya girebilir. Bu detayın özellikle üstünde duruyorum çünkü user kaybına hiçbirimizin tahammülü olamaz.

Mobil Koruma Botu

Mobil koruma botu hakkında detaylı bilgileri verdik. Birazda kullanımı hakkında komutlarından bahsedelim. Şuanda biz sunucumuzda bu botu kullanıyoruz SekerShell‘de kullanıcıları da bu botu Shell firmalarından isteyip kurdurabilirler.

Opers Kanalında Mobil Bot Komutları

Mobil Ban Komutu : !m ban ekle Nick 

Bu komut ile kullanıcıyı sunucudan uzaklaştırabilirsiniz.

Mobil Sürüm Öğrenme Komutu : !model Nick

Bu komut ile kullanıcının hangi yazılım sürümü kullandığını öğrenebilirsiniz.

Muaf Nick Ekleme Komutu : !m muaf ekle Nick

Bu komut ilede zararlı kişiler ile aynı sürümü kullanan user yada adminlerinizi muaf ederek sunucuya girişini sağlayabilirsiniz.

Yazar: admin

1 thought on “Mobil Saldırılara Önlem Koruma Botu

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.