Mynet Sohbet Script V3.0

Aklınızda 2 çeşit soru olabilir;
1 Neden bu scriptin adı “Mynet Sohbet Script” diğer scriptlerde olmayan ne özellikler varki bunda? Bende bir script yapayım adını mynet koyayım olsun bitsin.
2 Scriptin adına bakılırsa Mynet Sohbet için tasarlanmış bir script ben mynete girmiyorum hadi görüşürüz kardeşim.

diye düşünebilirsiniz, kaldıki hep son sözüde kullanıcılar söyler ama; benimde cümlelerim var 😉

Mynet Kodsuz Giriş:

Scriptin Özelliği Olarak Mynet’e Kodsuz Bağlanabilirsiniz. Version koruması ve PortPass’ı otomatik socketle geçmektedir. Şifre değiştiğinde /sifreal komutunu kullanarak şifreyi güncelleyebilirsiniz. (Script’n bu özelliğini kötü amaçlar doğrultusunda kullanmayın! Emeğe saygı göstertin. Scriptte IRCMynet’e zararı dokunacak tek bir code yok sizde eklemeyin)

Türkiyenin Gelmiş Geçmiş En İyi/Hızlı/Kapsamlı/Fonksiyonel Koruma Menüsü


Full Debug Extrem Koruma Menüsü:

Daha önce yapmış oldugum Full Hash Koruma Menüsü ve Full Debug Koruma Menüsünden Edinmiş Oldugum Tecrübelerle Hazırladığım Bu Koruma Sistemiyle Kendinizi Güvende Hissedebilirsiniz. Önceki Menülerdeki Kodlamalardaki Hatalar Düzeltildi ve Mynetin Global Kanalllarında Test Edildi.(Kaçak Ops’luk Yaparak:P)
Hepimizin Bildiği Gibi Mynet Maping Özeliiğine Sahip Bir Sunucu. Buna Paralel Olarak Kanal Geneli Akışıda Oldukca Serii ve Saldırılarla Dolu. Test edildiği ve başarıya ulaştıgı bu ortam bile koruma menüsünün kalitesini ispat etmeye yetecektir.

Özellikleri:


Debug Sistemiyle Kodlandıgı İçin Oldukca Serii. Çünkü mIRC’e gelen verileri ham olarak işliyor. Ayrıca Menünün tüm korumalarındada veriyi txt’den değil HASH tablolardan çekmesiyle hızına hız katan bir özelliğe sahip. Debug & Hash bir arada kullanılmıştır. Event ve Txt yoktur.

Uyar ve At Seçeneği
: Birçok koruma menüsünde hazır olarak bulunmayan(Full Hash Koruma Menüsü dışında görmedim) Uzun Harf,Büyük Harf,Uzun Yazı,Flood ve Tekrar Korumalarında bulunan bir özellik.Kişiyi önce uyarır, kanalda aynı işlemi tekrar yaparsa otomatik olarak banlar.

Muaf Menüsü,Fullname ve İdentd Banlama: Muaf menüsüyle tüm korumalardan istediğiniz nickleri muaf tutabilirsiniz. Ayrıca Fullname ve İdentdlerede ban atarak kanalınızı olası saldırılara karşı koruma önemli alabilirsiniz. (SpamFilter Vb. Özelliklerle Unreal’de durdurulabiliyor ama Mynetin Özel odaları başlı başına 3-5 sunucu eder pozisyonda oldugu için özel oda founderleri için çok yararlı. Diğer X sunuculardaki özelkanal operatorleride kullanabilir.)

PROXY,Clone ve BOTNET Saldırı Engelleme: Bu tür sorunlar genelde sunucu sahiplerinin çözmesi gereken sorunlardır. Ama söz konusu mynet olunca iş başa düşüyor Günümüzdeki proxy,botnet,clone gibi saldırı programlarıyla desteklenen saldırı türlerinin hemen hemen hepsinin ortak özelliği birden çok nicki aynı anda kanala sokmak,saldırmak ve çıkartmak. Özellikle Clone programlarının birçoğu kanala nickleri aynı anda sokar. Bu özellikle X saniyede Kanala X Nick girerse banlayabilirsiniz. Clone koruması ise kanala yazdıgınız limit’n üstünde clone girmesini engeller. Önceki nickleri atmaz kişinin belirttiğiniz sayıyı aşan clonelerini kanaldan banlar.

Online Takip ve İşlem
: Koruma menüsünün en dikkat çeken özelliklerinden biriside bu. (@)Op’ların en çok şikayet ettiği konulardan birtanesi bağlı bulundukları sunucuda birden fazla kanalda görevli olmaları ve bu kanallara sürekli giren nickleri ve yazılan yazıları takip etmekte güçlük çekmeleridir.

A.) Tek Pencere Tek Tık Kick: Bu özelliği aktif ettiğiniz anda Op(@)’ta oldugunuz tüm kanallardaki @,%,+ Prefixleri ve Muaf Menüsündeki Nickler Hariç Yazılan yazıları tek bir pencere üzerine toplar ve uygunsuz bir durum gördüğünüzde uygunsuzluga sebebiyet veren nicke çift tıkladıgınızda kanaldan kuralsızlık sebebiyle banlar.(Hangi kanalda yazmışsa o kanaldan banlar hepsinden değil)
B.) Tek Tık Karaliste: Bu özellikle opta oldugunuz tüm kanallara giren nickleri tek bir pencerede toplar ve üzerine çift tıkladıgınızda karalisteye alır.

C Ban Sebepleri: Birçok operator biz scriptinglerin wildcard dediği yıldızlı ban atarlar. *text* bazen o anki durum göz önüne alınarak atılan bu yıldızlı banlar aslında ban sebebi olmayan kelimeleride kapsar ve masum userler atılır Sizde acaba ben koruma menüsüne hangi yıldızlı banı eklemiştimde onu atmıştı diye kara kara düşünürsünüz çogu zamanda bulamazsınız. Bu menünün default olarak(Açılır kapanır değildir) özelliğinde bulunan bu uyarı sistemi sizin attıgınız banları hangi wildcardla attıgınızı ayrı bir window penceresinde size belirtir. Böylelikle neyi ne sebepten banladıgınızı daha net görürsünüz.

Tüm korumaları aynı anda açıp yine aynı anda hepsini kapatabilirsiniz…
Kanaldan Atma Sebeplerini Manuel Olarak Değiştirebilirsiniz…

Mynet mIRC MSN:

Notify Listesi mynet sohbette pek çok mIRC useri tarafından bilinmez ve kullanılmaz. Orjinal olarak pek bir görselliği yoktur ve sadece arkadaşların online olup olmadıgını görürsünüz ama ben bunu biraz geliştirdim,görselleştirdim ve size değişik özellikler katarak sundum.

1.) MSN Listesindeki Online Olan Herkeze Toplu Olarak Mesaj Atabilme Özelliği.
2.) MSN Listesindeki Online Olan Herkezi Kanalınıza Toplu Olarak Davet Edebilme,
3 Toplu Olarak Memo Atabilme Özelliği.
4 Toplu Mesaj,invite,memo gibi özellikleri bireysel olarak teker teker seçip uygulatma özelliği.
5.) En Önemli Özelliği İse Sadece Kişi Listenizde Olan Nicklerin Size Yazabilmesi. Özellikle Mynetteki Bayanlar İçin Çok Kullanılabilir Bir Özellik. Özelinize Saldırı Oldugu Andada Sizi Çok İyi Koruyacak Olan Bir Özellik. Özelinize Sadece Listenizde Olan Nickler Yazabilir. Tüm Arkadaşlarınızı Listenize Ekleyerek Gereksiz Mesajlardan,Saldırılardan Kurtulabilirsiniz.
6.) MSN’i Açma-Kapatma Özelliği. (Online Olan Kullanıcılar Size Ses ve Baloncuk Mesajıyla İletiliyor. Rahatsız Olursanız MSN’i Kapatırsınız Ses ve Mesajlardan Kurtulursunuz)


Mynet Menüsü

Scriptin bu özelliğiyle mynetteki birçok event(olay)’ı özelleştirebilirsiniz
Kanala Girene Mesaj Gönderme,Kanaldan Atılana Mesaj Gönderme,Uygunsuz Yazanı Uyarma,Winamp Ne Dinliyorum Özelliği, Bunlardan Birkaçı.

Kayıtsız Nicklere Kayıt Ettirme Bilgisi: Mynetteki Özelinize gelen rumuzu kayıtlı olmayan kullanıcıya sıfırdan başlayarak rumuzunu nasıl kayıt edeceğini mesaj olarak otomatik gönderme.

Yardım Bilgisi: Özelinize gelen kullanıcılara dilerseniz NickServ,ChanServ,MemoServ servislerinin komutlarını bilgi olarak verebilirsiniz. Kişi hangi servis hakkında bilgi almak istiyorsa özelinizdeki sizin yönlendirdiğiniz bilgi parametrelerini yazarak istediği servisin komutlarını alabilecektir.

Otomatik Nick İDENTFY: Mynetteki birçok kullanıcının birden fazla nicki var bu nicklerin hepsini teker teker identd etmekte işkence geliyorsa, yada birden fazla rumuzu sık sık kullanıyorsanız ve her seferinde şifre girmek istemiyorsanız otomatik IDENTIFY özelliğini kullanabilirsiniz.

Oto Join: Sunucuyla bağlantı gerçekleştiğinde belirleyeceğiniz maximum 6 kanala otomatik olarak script kendisi girecektir.(ALT J) yaparak bu sayıyı artırabilirsiniz.

İsteğinize Bağlı Olarak Girdiğiniz Kanalları Gizleyebilirsiniz.
İsteğinize Bağlı Olarak Özelinize Sadece Nicki Kayıtlı Olanların Yazmasını Sağlayabilirsiniz.

Her Açılışta Otomatik Kodsuz Giriş Bağlan: Scriptinizi her açtıgınızda mynete otomatik olarak kodsuz bağlanır,otomatik nicki identify eder,otomatik kanallarınıza girer e daha ne olsun canımızımı verelim:P

Tema, YazıTipi ve Renklendirme Ayarları

Birçok scriptte otomatik gelir tema,yazıtipi ve renkler. Mynet Sohbet Script’le kendi temanızı yapmaya hazırmısınız?

1 Scriptin aksiyon renklerini (Kanala giriş,kanaldan çıkış, serverdan ayrılış,kanal mode değiştirme) vb. renkleri kendiniz değiştirebilirsiniz. Renk Paletinden kolayca seçiminizi yapın ve anında değişen renklere göre göz zevkinizi belirleyin.

2 Op,Voice,Halfop gibi Prefixed renklerini kendiniz değiştirebilirsiniz.

3 Listbox Editbox ve Script Arka Plan renklerini kendiniz değiştirebilirsiniz.

4 İstediğiniz X bir rumuzun nick rengini değiştirebilirsiniz.
Kendi nickinizin rengini değiştirebilirsiniz.

5 YaziTipi size uygun değilse istediğiniz şekilde (normal,ters,BüYüKkÜçÜk,Başharfibüyük vb.) Yazı Boyutu Uygun Değilse Menüde(Büyük,Normal,Küçük) Seçimlerini ve Scriptin Genel Temasını;
Siyah
Gri
Beyaz olarak seçip değiştirebilirsiniz. Böylelikle tek temaya bağımlı kalmayacak ve mevcut tema üzerindede istediğiniz değişiklikleri zevkinize göre yapabileceksiniz.

Özel Kabul Sistemi

Mynette yine en çok ihtiyaç duyabileceğiniz özelliklerden birtanesi özel kabul add-on. Özellikleri;
1.)Sistemi Açıp Kapatma Özelliği.
2.)Otomatik Kabul Etme ve Otomatik Reddetme Listesi
3.)10 saniye sonra gelen istek dialog’una yanıt vermezsem; Otomatik Kabul Et veya Otomatik Reddet Seçeneği
4.)Kabul Edilen,İsteği Bekleyen,Reddedilen,Otomatik Kabul Edilen,Otomatik Reddedilen,10 saniye içersinde oto kabul,otored mesajlarını düzenleme özelliği.

MemoServ Paneli

Bu yardımcı araçla Mynetteki aktif pozisyonda olan tüm memoserv komutlarını dialog üzerinden otomatik olarak yapabilecek ve komut aramak zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca Bu Dialog’la Memo Yazmak Size Daha Kolay ve Zevkli Gelicektir.

Oyun Menüsü

Sohbetten sıkıldıgınızda yada sohbet edecek kimse bulamadıgınızda hiç üzülmeyin oyun menüsü hizmetinizde. Mevcut oyunlar;
1Okey Oyunu
2Türkiye Haritası Bilgi Oyunu
3YazDaSil Oyunu(Klavye Kullanımını Seri’leştirir)
4MinikLady Oyunu(Bayanlar İçin)
5Pişti Oyunu
6Tuttura Oyunu

Windows Vista/7 Ayarlar Menüsü

Özellikle birebir windows 7 uyumlu olan bu menüde windows 7’n birçok özelliğine kısayoldan erişebileceksiniz. Hatta windows’n bilmediğiniz özellikleriyle tanışacak ve windows hakkındaki bilginizi geliştireceksiniz. Group Box’larla menülere ayrılmış simgelerden aradıgınız kritere uygun windows özelliklerine rahatça erişebileceksiniz.
Add-on’da 55 adet windows özelliğinin kısayolu bulunmaktadır.

Oper/Admin Tarama

Bu özellik zaten birçok scriptte olan bir özellik burada ekstra olarak belirtme sebebimse mynetin her birisinden başarı fışkıran zeka timsali operlerinin özellerinin sürekli kapalı olması ve userler için özeli açık olan oper aramanı vakit kaybı olmaktan çıkması. Ö.Açık Olanlar butonuna bastıgınızda script mevcut operlere random bir mesaj göndererek özellerinin açık/kapalı olup olmadıgını test eder ve kapalı olanları size bildirir. (Bu özelliği yapıp test ederken beyfendileri rahatsız ettiğim için ne zlineler yedim bir bilseniz) 8 yıllık mynet sohbet ömrümde yememişimdir o kadar zline Herşey Mynet Userleri İçin..

Away Ol Paneli

Bildiğimiz gibi mynette /away komutu çalışmıyor. Bu Add-on’la artık Mynet’tede Away Olabileceksiniz.!
1.) Standart sebeplerden seçim yapabilir.
2 Kendiniz manuel olarak sebep girebilir.
3 X saniye konuşmazsam otomatik away yap seçeneğini seçebilirsiniz.
4 Away mesajlarını mesaj olarak kanala yada notice olarak nicke gönderebilirsiniz.
5 Siz awayken size yazılan tüm mesajlar bir window penceresinde tarih,saat,nick,kanal,yazılan mesaj olarak notlanıp size sunulacaktır.

Mynet Sohbet Listeleri


Scriptin en çok göze çarpan özelliklerinden birisininde bu olacağını düşünüyorum. sohbet.mynet.com’daki sohbet grup listelerini size tek dialog’ta sunan bir Add-on. Kanalları gruplara göre ayıran ve karşısında user sayısınıda belirten bu add-on’la özellikle Özel oda kullanıcıları rakip kanalları Favori Listem özelliğini kullanarak listelerine ekleyerek takip edebilecekler ve Sunucuya yeni girmiş userler sunucuyu tanıma aşamasında zorluk çekmeyecekler. Kanalların üzerine çift tıklayarak kanallara girebilecekler. Mynet’i yeni tanıyan arkadaşlar için çok iyi tanıtıcı özelliği olan sunucuyu gruplara göre haritalayan bir dialog.

Unreal Komutları ve Founderler İçin Kolay Kullanım.
Script Menüsünün içinde bulunan ve komutlar paneli ismini taşıyan dialog başta olmak üzere kanala sağ tıkladıgınızda kanalın mevcut modlarını açıklamasıyla birlikte gösterten ve bu modları değiştirebilmenizi sağlayan özelliği, servisler paneliyle birçok unreal komutunu açıklamalı olarak kullanabilme özellğiyle sizi komut ezberleme derdinden veya mynetin #help kanalında voice sırası bekleme sıkıntısından kurtaran script özellikleri. F5 tuşuyla McKruger’n hazırladıgı Komut Yardım Dosyasına hızlı erişim, geniş açıklamalı dökümanla ayrıntılı komut ve mode parametreleri bilgisi.

Diğer Özellikler

Şiir ve Yazı Menüsüyle #mynet_siir kanalında şiirlerinizi kolaylıkla yazabilrsiniz. Dialog siz kanala girdiğinizde otomatik açılır

Scriptin arkaplan rengiyle ve renk kodlarıyla anında log okuma. User’n özelindeyken sağ tık log oku seçeneği ve kanaldayken sağ tık log oku seçeneğiyle user ve kanalın loglarına hızlı erişim.

Scriptteki (op,voice,halfop alma,bağlantı,disconnect,açılış
vb.) sesleri açma,kapatma.

Aktif Ekran Log al özelliğiyle mevcut ekran görüntüsünü otomatik loglama ve kaydetme.

Kanala girdiğinizde Badtarama seçeneğiyle karaliste menünüze daha önceden eklediğiniz nick varsa o nicki uzaklaştırma.

Scriptin öne çıkan özellikleri bunlar. Adının mynet olmasına bakmayın diğer X sunucu userleri/görevlileride kullanabilirler. Sadece mynette kullanılır diye birşey yok. Hatta Unreal’de komutların dialoglaştırılması ve menüleştirilmesiyle komut bilgisini geliştirmek isteyen yada zayıf olan kişilerin ve Sağlam bir Koruma Menüsü arayan operatorlerin kullanmasını tavsiye edebilirim.

Scriptteki tüm kodlar bana aittir hiçbir kodda,dialogta en ufak bir alıntı yoktur. %100 scriptin tüm codelari bana aittir. sadece 1 alias alıntıdır. 2 aylık bir emek sonrasında ortaya çıkmış bir script bilenler biliyor zaten. Emeğe saygı göstertmenizi rica ediyorum. Zaten göstertmek zorundasınız remote kodlarını çalamazsınız

Script yapım aşamasında ortaya çıkan bazı pürüzlerde Serdar Abiden (SeRDaR406) fikir ve yardım aldıgım noktalar oldu kendisine teşekkür ediyorum iyiki var. Hiçbir zaman benden yardım ve bilgilerini esirgemedi. Bugünlere gelmemde en büyük pay sahibidir.
CesuryureK‘ede teşekkür ediyorum oda gelişme ve mIRC’e başlama aşamasında bana çok faydası dokunan coderlerden. L4roXyL‘n eğitici makalelerinide pas geçmiyorum bence kendisi TR’n en iyi mIRC Makalecisi.

İRCForumlarında bir coderle yaşadıgım tartışmadan ötürü banlanmıştım bu sebeple konunun altına yazacağınız eleştirilere yorum yada cevap veremeyeceğim. Üyeliğimi sadece scripti buradaki mynet sohbet severlere duyurmak için aldım. Yorum ve Eleştirilerinizi okuyacağım ve mutlaka ilgileneceğim cevap vermememi ilgisizliğmle ilişkilendirmeyiniz lütfen. Bu ilk ve son mesajım.

Birileri mynet sohbet’i durdugu yerde saydırmaya devam etsede, birşeyler katmaktan ziyade var olanıda bozmaya devam etsede, mynet yönetimi çözümü batık sunucuların batık adminlerinde arayıp kendi içersinde yetiştirdiği coderlerini hiçe saymaya devam etsede; 8 yılın anısına İRC’te oldugum sürece herzaman sadece ve daima !!! IRC.MYNET.COM !!!

Not: Script’n Remotesi SeRDaR406’n yazmış olduğu ve ilk kez bu script’te kullanılan “mIRC Remote Şifreleme Sistemi” şifrelenmiştir. Scriptin remotesine rahatlıkla erişebilirsiniz, ama eriştiğinizle kalırsınız O sebeple kod çalmaya çalışmayın efendiler

Script Künyesi

Script Coder: FenomeNs (uFuK)
Yapım Süresi: 2 Ay
İRC Sunucusu: irc.mynet.com
Sunucudaki Rumuzu: uFuK
İletişim Email Address:
RackweLL@Live.Com
İletişim Channel: #ufuk

Yazar: admin

2 thoughts on “Mynet Sohbet Script V3.0

  munise

  (6 Haziran 2012 - 14:54)

  Emek vermişsiniz çok tşk. mynet bilen kazanır da bazı yıldızlı üyeler tarafından küfür ve değişik yollarla taciz ediliyorum yıldızlıların arkadaşlık isteklerini ve özelden yazmalarını engelleyen bir program varmıdır. şimdiden tşkler

  Samurai

  (21 Mart 2018 - 11:38)

  mynet sohbet birileri derken kendini katmamışın .. sizi kovmaktan beter etttik ama okadar yüssüzsünüzki halen mynete girip milleti rahatsız ediyordunuz kovuroyurz bacadan giriyorsunuz kovuruyoruz fare deliğinden giriyorsunuz birileri diyor birde..

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.