Sohbet Chat Muhabbet

Sohbet İRC eskilerden gelen bir alışkanlık olması ile birlikte bu dönemlerde yerini Facebook’a bırakmış eski bir alışkanlık veya bağımlılık diyelim. Sohbet chat sitelerinde insanlar birbirini görmeden sadece yazışarak tanışırlar. Herşey ‘ slm.. A.slm ‘ ile başlar ve devam eder sonra arkadaşlıklar. İRc ülkemize 1994’lü yıllarda ilk defa girdi. O zamanlar Türkiye’de ilk olarak İRC şimdiki ismi ODTÜ üniversitesi ülkemize tanıttı İRC dünyasını.

sohbet kiz erkek

Selam A.Selam ile Başlayan Arkadaşlıklar

ODTÜ’nün İRC dünyasına giriş yapmasıyla birlikte hızla yayılan İRC tutkusu yavaş yavaş ün kazanmaya başlamıştı ülkemizde. Böyle giriş yaptı İRC ülkemize tabiki o zamanalrda bilgisayar nerde bilgisayarı buldun internet nerde.. 🙂 O mevzu başka bir mevzu derin yani hiç girmeyelim. Sohbet artık kendini duyurdum diyene kadar sene 1999 oldu ve İRC sunucuları yavaş yavaş artmaya başladı. O zamanlar dostluk arkadaşlık için girilirdi. 80’lerin çocukları ellerinde büyüttüler İRC’i o zamanlar. Şimdiki sohbet ortamlarında insanlar artık dostluk ve arkadaşlıktan uzak sosyal medya var zaten dost arkadaş hepsi orda ekli olduğu için İRC’a neden girsinler diyeceksiniz. Şimdilerde girenler arayış içinde oldugu için kızlar erkek arkadaş arayışı, erkekler ise kız arkadaş arayışı için giriyorlar. Hatta bu aralar yetişkin sohbet ile işi resime döktüler ve sapıklar katletmiş resmen..

İRC ölüyor mu öldü mü? Bunun cevabı böyle değil İRC user yok bu yüzden işler ortam herşey sapıklık üzerine devam ediyor. Hadi Selametle… catlakkorsan

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.