Sohbet Sitelerinde User Götürme ( Çalma ) Taktiği

Merhaba değerli okurlar bugün sizlere sohbet sunucularının eski lamer yeni modern kişilerin sunucularınızdan nasıl user admin çalma uğraşlarında olduklarını ve başarılı olmaya çalıştıklarından biraz bahsetmeye çalışacağım. Bildiğiniz üzere İRC sunucularında fazla user kalmadı küçük sunucular küçük esnaf gibi dün açılıp bugünde kepek kapatmaya başlıyorlar. Bunun sebebinede gelirsek Twitter, Facebook, İnstagram vb. örneklerimizi çoğaltabiliriz.

sohbet sitelerinde user calma

Burda Mutlu Değilsen Benim Kanala Gelsene

Sohbet sunucunuzda küçük esnaf oluyoruz bizler ilk açıldığı günler bir hafta 10 gün beklemediğiniz şekilde kullanıcı almaya başlarsınız. Siz bile şaşırırsınız bu duruma bu kadar kullanıcı nerden geliyor diye.. İRCForumlarına bir konu açmanız yeterli yeni sunucular içerisine ordan gören gelir hayırlı olsun ziyaretine. Tabii ki bunların hepsini kast etmiyorum adam gibi adamlar çok içlerinde forumda kullanıcıların sitenize gelen hayırlı olsun diyen kullanıcıların. Ama bunların yüzde 30’u user çalmaya gelir. Peki nasıl olur bu user çalma yada admininizi alıp götürme kepenk kapatmaya kadar giden olay nedir.

Gel Benim Oraya Takıl Net Admin Yazalım Sana

Evet arkadaşlar `Gel benim sitem var sohbet kanalında founder ol yada admin ol. ` diye başlar cümleler. Bizzat şahit oldum çünkü. Sunucunuza gelen kullanıcıları analiz edin bakın nedir ne değildir sessizce bekliyor mu, sohbete giriyor mu, seslenince cevap veriyor mu.. Bir kullanıcı sabah sizden önce sunucunuza gelip akşam sizden sonra çıkıyorsa bu işte bir iş var demektir. Örneğin Sohbet kanalı founderiniz bir bayan olsun diyelim.. Kanallarda tartışmalar çok olur iyi bilirsiniz. Hepimiz yıllardır yaşadık ama hepsi çözülmeyecek sıkıntılar değil. İşte bu tartışma sırasında ortaya birileri çıkar. Sinirli kişinin özelinde alırlar soluğu.. O cümleyi duyarsınız  `Gel benim sitem var sohbet kanalında founder ol yada admin ol. ` der. Tartışma yaşayan kişinin o anda ne yapıcanı o sinirle kimse bilemez birazda davet eden kullanıcı zamanla samimiyet kurduysa kaptığı gibi götürür. Ruhunuz bile duymaz sizin.

İşte bu lamer yada user çalma derdinde olan arkadaşlar artık piyasada fazlasıyla çoğalmaya başladı. Sohbet Sunucunuzda gelip bekleyen sessizce pusu atan kullanıcılar her biri zaten sunucu sahibi emin olun buna kuşkunuz olmasın. Değerli küçük esnaf sunucu sahipleri arkadaşlar bu kişileri yada sohbet sunucusu olup da sizinle dostluk kurmaya çalışan kişilere itibar etmemenizi öneriyorum. Bunların içinde Adam gibi adamlarda var gelir yardımcı olur onlara sözümüz yok hepsinden Allah razı olsun.

Okuduğunuz için teşekkür ederim bir yorumu eksik etmezseniz görüşleriniz benim ve diğer arkadaşlar için çok önemli. Bol userli günler diliyorum.. catlakkorsan

Yazar: admin

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.