Ukrayna Lviv’e Gidilir Mi? Lviv Nasıldır?

Bu yazımda sizlere kısa ama bol gözlemli bir Lviv seyahatimden bahsedeceğim. Yazıyı sonuna kadar okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Ukrayna Lviv’e Nasıl Gidilir?

İlk olarak bildiğiniz gibi Ukrayna’ya girişlerde yeni kimlik kartımızı kullanabiliyoruz ve herhangi bir pasaportumuzun veya vizemizin olmasına gerek yok. Ama bunu bir avantaj olarak kesinlikle görmediğimi belirtmek istiyorum çünkü tur ve havayolu şirketlerinin yaydığı yalan yanlış bilgiler yüzünden ne kadar abazan ne kadar pislik insan varsa Türkiye’den çıkıp Ukrayna’ya sırf sex yapmak için gidiyorlar ve elleri boş dönüyorlar. Ayrıca bu abazan arkadaşlar yüzünden senin benim gibi dünyayı gezen ve kültürlü Türkler olarak sıkıntılar yaşıyoruz.

lviv

 

Polonya’da üniversite okuduğum ve Ukrayna üzerinden aktarmalı daha ucuza uçak bileti bulduğum için; hem Ukrayna’da iki gün gezeyim ordan da üniversiteye geçeyim dedim ve Lviv maceram bu şekilde başladı. Sabiha Gökçen’den kalkan uçakta Ukraynalı’dan çok Türk vardı. Havalimanına indiğimiz zamanda çok farklı bir şey olmadı, her yer bildiğiniz Türk dolu ve yerli halktan çoğu kişi de az çok Türkçe biliyor. Hatta bir taksici yanıma gelip “taksi lazım mı ağabey” bile dedi :). Artık düşünün yani. Neyse ben daha çok neden Ukrayna’ya gelmemeniz gerektiğini anlatayım ondan sonra siz kararınızı verin.

Neden Ukrayna ?

 

Gece klüpleri neredeyse tamamen barzo dediğimiz insanlarla dolu ve her kıza yazılma peşindeler istenmeseler bile.

Geceleri sarhoş Ukraynalı erkekler sizle kavga etmek için size sataşabiliyor. Irkçılar yani anlayacağınız.

Lviv’de gezilecek az sayıda tarihi mekan olduğunu düşünüyorum. Yalnızca 5 saatte gidilebilecek her yere gittim.

Klüplerde ki kadınlar yanınıza geliyorsa paranızı yemek için geliyor, sonra sabaha doğru “görüşürüz canım” deyip gidiyorlar.

Yerli halk doğru düzgün ingilizce bilmiyor.

Yabancılara karşı çok suratsızlar, hiç sıcak kanlı değiller.

Sigara, alkol ve konaklamanızı ucuza getirebilirsiniz fakat yemek o kadar da ucuz değil, eskidenmiş o devirler.

Türk olduğunuzu nasıl oluyorsa anlıyorlar ve kendisini sex objesi olarak gördüğünüzü düşünüyorlar. (Bu nedense benim yaşamadığım bir durum, sanırım çok esmer olduğum için hintliye benzetiyorlardı 🙂 )

Dipnot: Lviv’de yalnızca 2 gece kaldım ve 2 gece de boş geçmedim 🙂 (Anladınız siz) Bunu nasıl yaptın diye sorarsanız da daha çok yerliler kafalarını dinlemek, rahatlamak için gittileri barlara gittim belli bir saatten sonra. İngilizce bilen kızlarla bar kapısı önü sigara içerken sohbet etmeye başladım ve sohbete içeride de devam ettik. Sonra anladığınız gibi malum. Bu tamamen sizin yeteneğinize kalmış bir şey fakat siz yine de Ukrayna yerine alternatif başka yerler bakın derim.

 

Benim gözlemlerim bunlar, bahsedemediğim bir kaç mesele daha var tabi ki fakat siz yine de gitmeyin 🙂 Eğer aklınıza takılan herhangi bir kısım olursa yorum kısmında sorabilirsiniz, seve seve yanıtlarım.

Yazar: Murat

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.